26

Yaş oldu 26 azizim. Ne 20’li yaşların başındaki o ilk gençlikten, ne de mezuniyet sonrası şaşkınlığından eser kaldı. Bir önceki yaşım itibarı ile önemine vakıf olduğum şeylerin (öz-disiplin odaklı) bir kısmını gerçekleştirmiş olsam da bu konuda almam gereken uzun bir yol olduğunu farketmiş bulunmaktayım. Öz-disiplin (spor/meditasyon/kendi ritmini düzenini tutturma) ha deyip sağlanacak, sağlansa bile kendiliğinden yürüyecek bir şey değil, sürekli bir mücadele halinde olmak gerekiyor. Güzide alışkanlıklar haline getirdiğim şeyleri devam ettirmesi bir yerden sonra kolay olsa da (isviçreli bilim adamları 60 gün diyor alışkanlıkların yerine oturması için gerekli süreye, benim için 21 gün yeterli sanırım), bozup tekrar eski pespaye hayat dönmesi de bir o kadar kolay oluyor.

“Seneye bu vakitler kendi alanımda bir şirket de kurmuş olabilirim, silikon vadisine gitmeye hazırlanıyor da olabilirim, ya da avrupa/amerikada doktora yapma hazırlığı içerisinde de olabilirim veyahut bisikletle avrupa turuna çıkmış da olabilirim.”

demişim geçen sene. Şimdilerde Uzak Doğu Asyalarda sırt çantamla dolanmaktayım. Bisikletle avrupa turuna çıkmayı iyiden iyiye kafama koymuşken değişen planlar çerçevesinde 3 aylık sırt çantalı uzak doğu asya turunda buldum kendimi. Farklı ve paha biçilmez bir tecrübe azizim, işi gücü geride bırakıp aylarca başka memleketlerde dolaşmak. Tam bu yaşlara layık bir macera.

Hasılı geriye döndükten sonra yerleşik hayata geçme denemeleri yapmak niyetindeyim. Avrupada iş bulmak olacak ilk adımı sanırım. Bakalım gelen yaşlar ne gösterecek.

 

Önceki yaşlar için tık tık:

Reklamlar

“26” için 6 yorum

De ki işte:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s