Kendime ait küçük bir oda | Melanous

Kendime ait küçük bir oda. Odanın köşesinde minderlerden yaptığım, içine zar zor sığabileceğim bir ev. Evin bacasından dumanlar tütüyor. Arkasında birkaç sıra tepe. Tepelerin arasında yeni doğmakta olan güneş. Arkadaki tepelerden ta evin yanına kadar gelen bir dere. Derenin yanında balık tutarken uyuyakalmış bir berduş. Evin bahçesinde bir salıncak. Salıncağın etrafında ayakta duran iki zayıf, kuru insan.

Odanın iki duvarında iki tablo. Tablonun içinde kaç kere bakarsanız bakın yüzünü göremeyeceğiniz beyaz tenli bir kız. Arkasını dönmüş, birşeyler ile uğraşmakta. (Ne ile uğraştığını anlamam mümkün değil.) Öteki tabloda yürümekle bitiremeyeceğiniz uzunlukta bir yol. Yolun çevresinde birkaç koca ağaç. İrili ufaklı birkaç döküntü ev. Ortadaki evin giriş kapısının hemen dibinde, dikkatlice bakacak olursanız görebileceğiniz tanıdık bir yüz. Tabloda mevsimi anlamak mümkün değil. Yalnızca yağmura meyilli bir gökyüzü.

Duvarlar sarımtırak. Odayı aydınlatmaya yetmeyecek bir lamba. (Küçük bir masanın üzerinde duruyor.) Odanın bir duvarı boylu boyunca kitaplık.(Okuduğum ve okumadığım ve de okuyamadığım ve okusam çok seveceğim kitaplar yatay bir şekilde üst üste yığılmış.) Küçük,  boylu boyunca uzanabileceğim, çarşafları dağınık bir yatak. Yatağın yanındaki iskemlenin üzerinde kurmalı, doğru çalışıp çalışmadığından emin olamadığım bir saat. Odanın penceresinin hemen dibinde rahatça, tek kişilik bir koltuk. Odanın penceresinin karşısında birkaç kuru ağaç.

Reklamlar

De ki işte:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s