Aslında Yollar – Melanous

Aslında yollar yürümek içindir. Bu şaşırtıcı gerçeğe ek olarak, yolların bisiklet sürmek için de uygun olduğunu eklemem gerek. Varacağınız yeri gittiğiniz yoldan üstün tutarsanız hızlı bir araba satın almanız kaçınılmazdır ve dünyadaki araba kirliliğini, ozon tabakasına zararlı c5N3H2O2 gazlarının salınımını arttıracağınız beyaz önlüklü nezih uzmanlar tarafından da kabul edilmektedir. Varacağı yeri gittiği yoldan üstün tutanların tercih ettiği başka bir ulaşım şekli ise toplu taşıma araçlarıdır. Bu araçlar nispeten daha güvenlidir. Her ne kadar otobüs içerisinde sıkış tepiş diğer insanlarla birlikte yolculuk etmek zaman zaman canınızı sıksa da, gitmek istediğiniz yere en ucuz şekilde bu araçları kullanarak ulaşabilirsiniz. Milyonlarca insan bu toplu taşıma araçlarını kullanarak huzur içerisinde hedefledikleri noktalara ulaşmaktadır her geçen an. Milyonlarca insanın yanılabileceği ihtimalini aklınızın bir köşesinde bulunduranlardansanız, bu yazı sizin için.

Hedefinizdeki noktayı gittiğiniz yoldan önde tutmanız size kestirme yollar sunacaktır muhakkak. Bu kestirme yollar zaman zaman toplum tarafından ahlaki bulunmasa dahi, bilirsiniz ki bu şekilde düşünenlerin kıskançlıkları ve yükümlülük bilinçleri bu şekilde düşünmelerine yol açmaktadır. Nihayetinde onlar da kestirme yol bulduğu zaman ona sapmak isteyecek, acelesi olan, birşeylere yetişmeye çalışan insanlardır

Aslında yollar; bir yolda yürümeyi, varacakları hedeften daha fazla önemseyenleri düşünülerek icat edilmiştir.  Önemli olanın doğru bulduğu bir yolda yürümek olduğunu anlayan bu insanlar, kestirme yol görünce sapmayacaklar, gittikleri yolun engebesine aldırış etmeyeceklerdir. Bu insanlar bir yolda yürümenin elbette kendilerini bir yerlere vardıracağının da bilincindedirler.

Çok sevdiğim bir içecek markasının sloganı bu yüzden bana pek manidar gelmektedir: “Keep Walking.”

Reklamlar

“Aslında Yollar – Melanous” için bir yorum

De ki işte:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s