Merhaba – Oğuz

Ben Oğuz. Melanous kişisinin hayal ürünüyüm. Zamanın hızlıca akıp geçtiği vakitlerde yaşıyorum. Çevremdekilere sorarsanız “iyi” birisiyim. Bu söyleyecekleri başka özelliğimin olmamasından ziyade, “iyi” oluşumun daha ağır basmasındandır.

Okuduğum kitap karakterlerini kendi içimde buluveririm. Oblomov’u mu okuyorum? Oblomovlaşıveririm. Bir bakmışsınız Raskolnikov’um cinayet sebebim olmadan. Bir sabah kalktığımda İzmir’in meşhur hamamböceklerinden biri olarak buluveririm kendimi. Aylak aylak dolaşırım sokaklarda kimi zaman. Bu şekilde renkten renge girmemin sebebi ya okuyacağım kitapları iyi seçmemden yahut tüm renkleri içimde barındırmamdan kaynaklıdır.

Az biraz kendini beğenmişlik de var elbet, “başarı” odaklı başarısızlıkların huzursuzluğu içerisinde ne derece kendini beğenebilirse insan o derece beğeniyorum kendimi. İşin derinlerine indiğiniz zaman kendini beğenmişlik, kendinden iğrenmeye bırakabilir yerini. Zira tüm insanlar gibi aşağılık özelliklerim çoktur, ortaya çıkmaya meyillidir zaman zaman. En nihayetinde yetmişküsürkilo bok püsürün üzerindeki birkilogrambilmemkaçgramlık kibirli beynim vücudumun pisliğini anlayacak, kendini o pislikten ayırd edecek kadar çalışıyor.

Üşengecimdir Allah bilir ya, çalışmayı da severim hani. Tabii bu durum doğrudan yapacağım işin bana görev olarak yüklenip yüklenmediği ile alakalıdır. İki sokak öteden domat almaya gönderseniz zoraki giderim, uzak bulurum. Ancak sevdiğim fırından simit almak için kilometrelerce yürüyebilirim sabahın köründe.

Hayatın şişman olduğu zamanlarda yaşıyorum.

Zaman zaman karşınıza çıkacağım.

Reklamlar

“Merhaba – Oğuz” için 3 yorum

De ki işte:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s