Yaşanmamışlar – Melanous

en güzel deniz: henüz gidilmemiş olanıdır.
en güzel çocuk: henüz büyümedi.
en güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımız.
ve sana söylemek istediğim en güzel söz: henüz söylememiş olduğum sözdür…

Nazım Hikmet Ran

En güzel aşkımı yaşamadım henüz. En güzel şarkıyı dinlemedim. En‘lerin böylesine çok olduğu bir dünyada hiçbir en’imi yaşamadım hala. En tatlı rüyamı görmedim, en güzel gülen kız yakınımdan bile geçmedi. Elbet yaşanmış bir en’ in vardır diyorsunuz belki kendi kendinize. Size hiçbir en‘im olmadığına yemin edebilirim sevgili okur. En güzel yazımı yazmadım henüz, en güzel şiiri okumadım.Hiçbir en yaşamayışım çok boktan bir durum. Yazımda nahoş kelimeler kullanıyorum beni bağışlayın. Hiç en‘i olmamış bir insanın huysuzluğu anlayışla karşılamalıdır bana kalırsa. Dinlediğim müzik yatıştırmıyor duygularımı. Hayatımın bu kadar düzeyli geçmesi sinirimi bozuyor açıkcası. Evet, hayatımda herşey olması gerektiği kadar ve olması gerektiği gibi. Derslerim kötü değil, iyi de değil. Yakışıklı değilim, çirkin de.  Zengin değilim ( olmak da istemiyorum, başka bir yazının konusu ), parasız kaldığım nadir görülmüştür. Ortalama bir hayatım var. Bu -nispeten- rahat olan hayatımdan rahatsız oluşum sizi kızdırmış olabilir, ama şunu bilmelisiniz ki bu gerçekten umrumda değil. Sevdiklerim oldu, sevildiklerim de. Her defasında bir en yakalamanın verdiği hazla dört kolla sarıldım aşklarıma. Her defasında gelen en, her defasında gitmeyi başardı bencileyin yoksuldan.

Bir en yaşamak istiyorum. Öyle ki -henüz yolun başında olmama rağmen- soranlara sonsuz güvenle ve biraz da kibirle, işte bu hayatımın en‘idir diyebileyim. Aklınıza kötü şeyler getirmeyin lütfen. Kötü en‘ler bu yazının konusu değil. Yine gevezeliğim tuttu. Konuşkan değilimdir çoğu zaman, susmayı severim. Kendimi dinlemeyi severim, kendimle konuşmayı.

Hayatın en güzel yanı belkide henüz hiçbir en yaşamamış olduğumuzu bilmemizdir diye düşünüyorum bazen..En güzel en‘in henüz yaşamadığım olduğunu bilmenin mutluluğu gözlerimdeki ışığı canlı tutan yegane şeydir belkide. İşte bu durumda sevgili okur, gözlerimi kapatarak, huzur içinde, sonsuz güvenle ve biraz da kibirle söylüyorum ” en güzel en’im henüz yaşamadığımdır.”

Reklamlar

De ki işte:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s